0

Turystyka

Piękna Kreta

Lipiec 1, 2016 at 10:45 am By

greece-997662_1280

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Zapewne znakomita większość z nas szuka już atrakcyjnych ofert na rynku wakacji all inclusive. Grecja jest na dzień dzisiejszy hitem wszystkich ofert turystycznych. Blisko 25% wszystkich polskich turystów spędzających spersonalizowane wakacje za granicą wyjeżdża w tej chwili do Grecji. Miejscem, które cieszy się szczególnie dużym zainteresowaniem, jest Kreta. Jednak czy nie dużo lepiej byłoby zamienić hotel na prywatne lokal?
Kreta jest grecką wyspą położoną na Morzu Śródziemnym. Jest ona największą grecką wyspą i piątą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego. Linia brzegowa Krety liczy sobie ok. 1040 km. Dlatego, jak nie niełatwo zauważyć, Kreteńczycy mają czym gospodarować. Szczególnie że turyści lubią ten region!beach-111487_1920

Wyspa przyciąga nie tylko słońcem. Krajobraz tego bajecznie urodziwego zakątka świata tworzą skaliste wybrzeża, które przeplatają się z szerokimi, czystymi i jasnymi plażami. Co uraduje wielu potencjalnych odwiedzających, lato jest tutaj gorące i suche.

Kretę podzielono na cztery jednostki regionalne: Chania, Retimno, Heraklion i Lasiti. Niezwykle cenną informacją dla wszystkich przyjezdnych powinno być to, że wyspa dysponuje dwoma lotniskami — w Heraklionie i Chanii. Miasta te należą też do grona największych na wyspie. Dlatego też przyciągają największą rzeszę turystów i są jednocześnie atrakcyjnym miejscem dla inwestycji. Wyspa, jako teren atrakcyjny pod każdym względem dysponuje też kilkoma atrakcjami — ruiny pałaców minojskich w Knossos czy Fajstos, pozostałości archeologiczne w Gortynie, fortyfikacje w Retimno i Spinalondze, wąwóz Samaria i inne mniejsze wąwozy. To sprawia, że wszyscy ludzie chcą tutaj przyjeżdżać. Preferują odwiedzać tę grecką wyspę kolejny i kolejny raz.

Kiedy cyfra naszych wizyt przekracza liczbę trzech, a mamy ochotę na kolejne, należy rozważyć kwestię zakupu domów i mieszkań na Krecie. Dlaczego? Przede wszystkim przestajemy być zależni od biur podróży. Nasze mieszkanie to też nasze królestwo. Dlatego nikt nie wypędzi nas z pokoju o 11:00, kiedy samolot powrotny do Polski odlatuje 12 godzin w późniejszym czasie. Nieruchomości za granicą” href=”http://greg-nieruchomosci.pl/” mce_href=”http://greg-nieruchomosci.pl/” target=”_blank”>Nieruchomości za granicą, priorytetowo w Grecji, to współcześnie istna gratka dla każdego współudziałowca inwestycyjnego. Ekskluzywne mieszkania nie odstraszają tutaj ceną ani dizajnem, dlatego cieszą się dużym powodzeniem.

Cena? W tym wypadku wszystko zależy od wielu czynników. Zwracając uwagę na jedynie i jedynie ekskluzywne mieszkania, cenę trzeba oprzeć na paru aspektach – metraż, stan, region, odległość od morza, oraz wyposażenie. Na te podstawowe elementy warto zwrócić uwagę. W tej chwili dlatego ceny mieszkań typu studio zaczynają się dosłownie od 55 tys. euro. Większe dom niekoniecznie musi równać się ze znacznie większą ceną. Perfekcyjnym przykładem są mieszkania o powierzchni 60 m2, których cena oscyluje w granicy 90 tys. euro. Z pewnością pomiędzy ofert odnajdziemy również domu, których cena znajdzie się w widełkach od 100 do 200 tys. euro. Biorąc pod uwagę fakt, że ceny domów i mieszkań nad polskim morzem kreują się na podobnym poziomie, należy zadać sobie jedno najistotniejsze pytanie – „Wolę spędzać wakacje nad Bałtykiem, czy Morzem Śródziemnym?”. Odpowiadając sobie na to pytanie, właściwie każdy będzie wiedział, czy opłaca się zainwestować w domów i mieszkań.

Dodaj komentarz